Golec uOrkiestra - Kolędowanie z Janem Pawłem II

GOLEC TK.jpg

Bracia Golec wiele razy udowodnili, że w kolędowaniu są prawdziwymi mistrzami, jednak koncert „Kolędowanie z Janem Pawłem II” jest czymś zupełnie unikatowym. To nie tylko zbiór najbardziej lubianych bożonarodzeniowych kolęd i pastorałek, ale także brawurowy projekt, w którym, dzięki technologii, udział bierze nasz ukochany Ojciec Święty Jan Paweł II. Istotą przedsięwzięcia jest połączenie dźwiękowego zapisu kolęd, które śpiewał, z kolędami w wykonaniu muzyków z Milówki. W efekcie słuchacze odnoszą wrażenie, jakby Święty Jan Paweł II kolędował z Golec uOrkiestrą.

GOLEC UORKIESTRA

Kolędowanie z Janem Pawłem II

Na koncerty zapraszamy w takich miastach jak:

Szczecin, Gliwice, Kielce, Poznań, Białystok, Lublin, Kraków, Gdansk, Bielsko Biała, Wrocław, Słupsk, Wejherowo, Łódź, Ostrów Wielkopolski i Radom, Luszowice k. Tarnowa

W trakcie koncertu usłyszymy nieznane szerokiej publiczności nagrania z wigilii w apartamencie papieskim, które bracia Golec otrzymali od zaprzyjaźnionej z nimi Siostry Teodory, Sercanki, która podczas pontyfikatu Jana Pawła II pracowała w Watykanie. Usłyszymy też kolędy, które Ojciec Święty wspólnie z wiernymi śpiewał przed ustawianym na placu św. Piotra żłóbkiem, oraz w trakcie pasterek odprawianych w Bazylice Watykańskiej. Nie zabraknie wspomnień braci Golec z ich spotkań z Papieżem, anegdot z Nim związanych, a także ulubionej pastorałki Papieża Polaka „Oj, Maluśki, Maluśki”, do której w trakcie jednej z audiencji na poczekaniu ułożył kilka śmiesznych zwrotek. Bracia przypomną także wiele poruszających wypowiedzi Ojca Świętego na temat istoty Świąt Bożego Narodzenia oraz specyfiki polskich kolęd, jak choćby tę: „My jesteśmy Polakami, ja jestem Polakiem, dlatego czuję jakoś szczególnie głęboko Polskie Boże Narodzenie. To nie przypadek, że w Polsce jest tyle kolęd, to nie jest przypadek - to jest bardzo precyzyjny dowód na jakąś specyfikę polskiej duszy. Te nasze kolędy to cząstka świadectwa jakie dusza Polska, kultura Polska dała Chrystusowi”. A wszystko to w znakomitym golec uorkiestrowym anturażu, przygotowanym specjalnie na okoliczność koncertu.

 

Koncert jest muzycznym hołdem, jaki Golec uOrkiestra składa Świętemu Janowi Pawłowi II z okazji przypadającej na 2020 rok, 100. rocznicy Jego urodzin.

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon